- INFRASENSOR - Contrinex


 
Contrinex

Chytré indukční snímače - smart senzory

Společnost Contrinex nabízí chytré indukční snímače se širokými možnostmi konfigurace pomocí rozhraní IO-Link.

Snímače jsou k dispozici v provedení M12, nebo M18 s konektorem a obsahují 2 výstupy. Jeden výstup je možný přepnout na vstup pro možnost využití logických funkcí.

Chytré snímače umožňují nastavení výstupů nejen jako reakci na přiblížení snímaného předmětu, ale např. také jako dosažení nastaveného počtu sepnutí, dosažení určité teploty, nebo i změna ve statistice snímaných hodnot.

Snímače je možné používat jako běžný snímač se standardními výstupy (po nastavení požadované funkčnosti přes IO-Link), nebo pouze přes IO-Link, případně kombinovaně - jeden výstup používá IO-Link, druhý jako standardní výstup.

Vlastní nastavení bodu sepnutí

Snímače umožňují nastavení bodu sepnutí v libovolné pozici 0 - max. dosah snímače.
Dovolují také např. nastavit okno ve kterém bude výstup snímače reagovat.

Takto je umožněno např. nastavení bodu sepnutí až po instalaci snímače.

Analogové měření

Snímače umožňují provádět přesné měření vzdálenosti přes IO-Link. Díky digitálnímu zpracování a přenosu vynikají snímače odolností proti rušení, linearitou a vysokým rozlišením (v řádu µm).

Čítač

Snímače obsahují programovatelný čítač. Ten umožňuje počítat nástupné a/nebo sestupné hrany a umožňuje počítat i vnitřní události snímače.

Logické funkce

Po přepnutí druhého výstupu na vstup lze provádět logické operace AND a OR mezi tímto externím vstupem a mezi vnitřními signály snímače (přiblížení předmětu, počítadlo, teplota, ...) a výsledek operace zobrazit na výstupu 1.

Takto lze např. snadno propojit 2 senzory bez nutnosti vést signál z obou senzorů do řídící jednotky a logickou operaci provádět až tam.

Vnitřní paměť

Snímač obsahuje 3 x 32Byte paměti pro uložení uživatelských dat (např. název, umístění snímače, ...). Díky tomu je snazší identifikovat jednotlivé snímače a předcházet chybám.

Úpravy výstupního signálu

Je možné měnit výstup ze spínacího na rozpínací, výstupní signál je možné zpozdit, prodloužit, případně vydat jen definovaný puls.


Chytré indukční snímače - smart senzory

Katalogové listy← zpět: Indukční snímače Contrinex