15.8.2017

Novinky v detekci průhledných materiálů

   Společnost Contrinex představila revoluční novinku pro spolehlivé snímání průhledných skleněných a plastových předmětů a tenkých fólií - nový snímač na odrazku s ultrafialovým paprskem.

Pokračování článku ...6.6.2017

Připravujeme nové internetové stránky

   Připravujeme pro Vás nové, modernější internetové stránky. Již nyní si můžete prohléhnout sekci Telco sensors.
   Stránky lze vyzkoušet na této adrese:

   www.infrasensor.cz/index_old.html

31.10.2016

Miniaturní celokovový snímač Contrinex: Malý, chytrý, odolný

   Nová řada snímačů Contrinex představuje nejmenší celokovové induktivní snímače na trhu. Jsou k dispozici ve velikostech M5 a D4mm, ve variantách PNP i NPN. Jsou ideální všude tam, kde je nedostatek prostoru a náročné provozní podmínky. Navíc všechny snímače s výstupem PNP jsou, díky vysoce kvalitnímu obvodu ASIC s integrovaným rozhraním IO-Link, připravené vyhovět požadavkům chytrých továren.

   Tyto miniaturní celokovové senzory mají vynikající teplotní stabilitu: od -25°C do +70°C, vysokou spínací frekvenci: až 1200Hz a dlouhé dosahy: až 3mm. Jejich robustní pouzdro je vyrobeno z jednoho kusu nerez oceli V2A a kryje i čelní – snímací plochu snímače. Pouzdro je korozi vzdorné, odolné slané vodě a odolává tlaku až 80 barů.

   Parametry pouzdra spolu s pokročilou elektronikou uvnitř zajišťují spolehlivost i při vysoké zátěži a v náročném prostředí. Snímače jsou vhodné pro použití např. v robotice, mikromechanice, nebo v technologiích lineárních pohonů. Díky standardnímu vybavení rozhraním IO-Link jsou tyto senzory dobře vybavené i pro požadavky moderních, chytrých provozů.

   Díky své miniaturní velikosti, odolnému pouzdru a vysokému dosahu jsou ideální pro aplikace, které vyžadují maximální spolehlivost a odolnost v co nejmenším prostoru. Tyto snímače tak přispívají ke snížení hmotnosti stroje, bez obětování mechanické odolnosti. Prostoje vzniklé problémem se snímači jsou tak téměř eliminovány.

Vlastnosti snímačů M5 a D4:
 • Odolné celokovové provedení
 • Dosah 3mm
 • Krytí IP67
 • Spínací frekvence 1200Hz
 • Pracuje v teplotách -25°...+70°C
 • IO-Link

14.7.2016

Difúzní celoplošná světelná lišta SGP30

   SGP30 je celoplošná světelná lišta pracující na principu odrazu paprsků od předmětu. Je dodávána v odolném hliníkovém profilu (23,4 x 30,9mm) s T-drážkou pro upevnění. Je dostupná v délkách od 510 do 1980mm.

   Lišta obsahuje řadu párů vysílačů a přijímačů. Ty pracující v difúzním módu (odraz od předmětu) a vytvářejí tak síť paprsků po celé aktivní délce lišty. V okamžiku, kdy je jeden, nebo více přijímačů aktivováno tím, že přijmou zpět odražené světlo od svého spárovaného vysílače, dojde k aktivaci výstupu.

   Tato řada difúzních lišt se dodává v provedení s napájením 12-30VDC a solid state reléovým výstupem. Lze objednat lištu se spínacím, nebo s rozpínacím výstupem, citlivost lze nastavit pomocí zabudovaného potenciometru.

   Lišta SGP30 obsahuje funkci blanking (funkce ignorování vybraných paprsků). Při instalaci lišty lze nastavit ignorování paprsků, které detekují např. nějaký pevný objekt, který nechceme snímat. To se provádí připojením řídícího vstupu na mínus.

Vlastnosti dufúzní lišty SGP30:
 • Snímání odrazem od předmětu
  v celé aktivní délce lišty
  (aktivní délky 330...1800mm)
 • Dosah až 1,3m
 • Nastavitelná citlivost
 • Velmi odolné provedení
 • Vhodné i do prašného prostředí
 • Krytí IP67
 • Pracuje v teplotách -30°...+60°C
 • Odolnost proti záření 100000lux
 • Funkce ignorování vybraných paprsků - Blanking

27.11.2015

C23 celokovová řada induktivních snímačů Contrinex – ploché, odolné a efektivní

   Nová celokovová řada induktivních snímačů je ideální pro aplikace v náročných prostředích, kde je nedostatek místa, ale je vyžadován vysoký dosah snímače. Díky technologii ASIC jsou tyto miniaturní senzory vysoce přesné a navíc obsahují rozhraní IO-Link.

   Celokovové indukční snímače C23 mají výhodu shodného dosahu na železo a hliník. Ve srovnání s podobnými snímači se neodlišují jen rozhraním IO-Link, ale také lepší kvalitou, delší životností, větší odolností a v neposlední řadě vynikajícím poměrem cena/výkon.

   Snímač je zástavný, lze jej zabudovat do kovové konstrukce. Údery, vibrace nebo agresivní chemikálie nejsou pro tento snímač žádný problém – to díky celokovovému pouzdru a využití technologie Condet. Dva otvory na přední straně pak zajišťují snadnou instalaci tohoto senzoru.

   Technologie ASIC zaručuje stabilní vysoký dosah snímače, rychlou instalaci a výbornou teplotní kompenzaci. Navíc také přispívá k odolnosti proti vibracím, čímž zaručuje výjimečně dlouhou životnost tohoto snímače.

   Rozhraní IO-Link nabízí uživatelům další možnosti nastavení a diagnostiky. Například je možné přepnout výstup snímače ze spínacího na rozpínací, nebo nastavit zpoždění sepnutí či prodloužení výstupního signálu.

   Mezi typické aplikace tohoto, ve své třídě nejrychlejšího, snímače patří například upínací zařízení či chapadla robotů.

Vlastnosti nových induktivních snímačů C23:
 • Extrémně odolný, v malém pouzdře - 32x20x8mm
 • Plně zabudovatelný do kovu
 • Stejný dosah na železo a hliník
 • Vysoký dosah – 7 mm
 • IO-Link
 • Krytí IP68/69K
 • Spínací frekvence až 180Hz
 • Okolní teplota -25..+85°C22.10.2015

Nové optické snímače řady C23

   Společnost Contrinex představila novou řadu optických snímačů C23. Tato řada se vyznačuje malými rozměry při zachování vysokých dosahů snímačů.

   Snímače používají standardní napájení 10 - 30VDC, pracují v teplotách -25° až +65°C. Využívají tranzistorový výstup zatižitelný do 100mA. V provedení PNP navíc obsahují rozhraní IO-Link. Všechny mají krytí IP67 a používají červený viditelný paprsek. Snímače v provedení s potlačením pozadí mají navíc velmi úzký snímací paprsek díky využití technologie Pinpoint led.

Vlastnosti nové řady snímačů C23:
 • Velmi malé rozměry - 10 x 20 x 30mm
 • Různé principy snímání:
  • závora (vysílač proti přijímači) s dosahem až 25m
  • snímač na odrazku s dosahem až 6m
  • snímání odrazem od předmětu s dosahem až 1,2m
  • snímač s potlačením pozadí s dosahem až 250mm
 • Vysoká spínací frekvence
 • Krytí IP67
 • IO-Link
 • Viditelné červené světlo12.8.2015

Výstava MSV 2015

   Navštivte nás na veletrhu MSV 2015 v Brně ve dnech 14.-18.9.2015.
   Vystavujeme v pavilónu F, stánek 022

   Na stánku můžete vyzkoušet snímače,
které budou vystaveny na funkčních tabulích.

   Mezi vystavenými novinkami uvidíte například celokovový plochý induktivní snímač Řady 700-C23, miniaturní induktivní snímač se závitem M4, nebo řadu velmi malých optických snímačů C23.

   Nebudou chybět ani optické snímače pro snímání ve velmi prašném prostřední, světlovodné kabely pro snímání ve vysokých teplotách, systém RFID a celá řada dalších snímačů.28.1.2015

Aktualizovaný český katalog snímačů Telco sensors

   Na našich stránkách je nyní ke stažení aktualizovaný český katalog infračervených optických snímačů a závor Telco sensors.
25.7.2014

Celokovový snímač M12 s dosahem 15mm - první na světě

   Společnost Contrinex představila jako první na světě: celokovový induktivní snímač M12 s extrémě velkým dosahem 15mm.

   Čtyři nové celokovové verze snímače (PNP, NPN, spínací, rozpínací) ve velikosti M12 nabízí jedinečný dosah 15mm. Contrinex tím přidává další inovativní technologie ke své řadě celokovových snímačů jako řešení pro zákazníky, kteří potřebují robustní senzory s maximální spínací vzdáleností.

   Snímače jsou určeny pro nejnáročnější prostředí díky jejich pouzdru z jednoho kusu nerez oceli (V2A/AISI 304) a hermeticky uzavřenému výstupu kabelu. Nový snímač odolává agresivním chemikáliím a je vodotěsný až do tlaku 80 bar. Rozsah jeho pracovních teplot je -25 až 70°C. Snímač má navíc faktor 1 – stejný dosah pro různé typy feromagnetických i ne-feromagnetických materiálů.

   Senzory z této řady jsou dále vybaveny špičkovými čipy ASIC. Díky tomu nabízí zaručené spínací vzdálenosti, nejpřesnější opakovatelnost a optimální teplotní kompenzaci. Dokonce i při užívání v extrémních podmínkách je zajištěna prodloužená délka života senzoru. Dále obsahuje také rozhraní IO-Link (integrované bez příplatku), nabízející například pokročilé diagnostické informace pro snadnou lokalizaci chyb, což vede k minimalizaci prostojů.

   Induktivní celokovové senzory Contrinex se zvýšeným dosahem se ukázaly jako efektivní všude tam, kde drsné prostředí vylučuje použití senzorů s plastovou snímací hlavou. Ať už v automobilovém průmyslu, strojírenství, stavebnictví, nebo v mobilních zařízeních a balících strojích.

25.7.2014

Nový, svařování odolný, celokovový snímač M8

   Malé, robustní a odolné: Celokovové, sváření odolné senzory Contrinex jsou nyní dostupné i v prostorově úsporné velikosti M8. Nabízejí vynikající mechanickou odolnost a jsou téměř nezničitelné. Protože se také snadno čistí a umožňují dlouhé provozní vzdálenosti, představují ideální řešení pro svařovací systémy například v automobilovém průmyslu.

   Společnost Contrinex systematicky rozšiřuje svou řadu svařování odolných, celokovových snímačů. Nyní jsou dostupné ve většině standardních velikostí M12, M18 a nově i M8 pro použití tam, kde je omezený prostor. Společným znakem všech velikostí je pouzdro vyrobené z jednoho kusu nerez oceli. Jejich elektronika není ovlivňována kovovým prachem, nebo šponami a odolává magnetickému poli až 40 militesla. Falešnému spínání v důsledku vnějších vlivů je tedy zabráněno již od počátku. Senzory mají faktor 1 na ocel a hliník a lze je snadno čistit i za použití „hrubých“ metod. Dlouhý dosah snímačů umožňuje větší a bezpečnější vzdálenost od pohybujících se objektů, čímž se dále snižuje riziko mechanického poškození.

   Celokovové, svařování odolné snímače Contrinex jsou navíc vybaveny pokročilým procesorem ASIC. Díky tomu nabízejí zaručené spínací vzdálenosti, vynikající teplotní kompenzaci a dlouhou životnost. To se projeví zejména v místech s častými změnami teplot a vibracemi. Instalace je rychlá a jednoduchý je i provoz s, nebo bez využití výhod funkce IO-Link.

   Díky své robustní, svařování odolné konstrukci jsou tyto snímače vhodné zejména pro automatizované svařování v robotických buňkách. Nejčastěji se používají v automobilovém průmyslu, kde výrazně snižují prostoje ve výrobě.

27.6.2014

Senzory Contrinex udržují v pohybu evropskou kontejnerovou dopravu

   Robustní induktivní a optické snímače podporují nepřetržitý provoz evropských kontejnerových přístavů.

Úvod

Robustní průmyslové snímače od švýcarského výrobce Contrinex hrají důležitou roli při zvyšování provozní efektivity v evropských, stále více zaneprázdněných, kontejnerových přístavech. Provozovatelé flotily strojů určených k přepravě kontejnerů používají tyto snímače ke zlepšení využití úložného prostoru, zvýšení dostupnosti a k redukci nákladů na údržbu. Senzory Contrinex zde překonaly konkurenční zařízení v náročných venkovních a povětrnostních podmínkách.

Pokračování článku ...19.2.2014

Vysokofrekvenční RFID systém s rozhraním POWERLINK

   Nabídkou svého vlastního rozhraní POWERLINK, zajišťuje výrobce senzorů Contrinex výkonné spojení mezi průmyslovými sítěmi POWERLINK a ContriNet, sítí propojující RFID systém firmy Contrinex. Jedno rozhraní POWERLIKN pojme až 31 VF čtecích/zapisovacích modulů a síť do délky až 200m.

   S novým rozhraním využívá Contrinex výhody POWERLINKu. Mezi ně patří absolutní svoboda ve výběru topologie sítě (hvězda, strom, lineární, cyklické, nebo jejich kombinace) a přímý cross traffic - například přímá komunikace mezi komponentami, obcházení komponenty Master. Nejen díky těmto výhodám, patří tato plně hot-pluggable (viz. rámeček) průmyslová síť, k jedněm z nejúspěšnějších Ethernetovým systémům na světě. Jako softwarové řešení, doplňuje POWERLINK mnoho typů propojení včetně Profibus a Profinet, a splňuje ve všech ohledech Ethernet standardu IEEE 802.3.

Hot Plugging – připojování za chodu
Díky zařízením, která lze připojovat za chodu, může uživatel připojovat i odpojovat zařízení v síti i během provozu, bez nepříznivého vlivu na síťové funkce. Také není nutné síť restartovat po přidání, nahrazení, nebo odstranění senzorů a dalších zařízení. Zařízení připojitelná za chodu mají zásadní předpoklad pro použití v průmyslu.

   Společnost Contrinex vyvinula svoje rozhraní POWERLINK specielně pro vysokofrekvenční RFID systémy, které se používají například v průmyslových nátěrových strojích a lakovnách. 13,56MHz vysokofrekvenční systém je standardizován podle ISO 15693 a má antikolizní algoritmus. Švýcarský specialista na senzorovou technologii nabízí dva různé ISO-kompatibilní VF RFID datové nosiče (tagy) pro aplikace ve vysokých teplotách:
 • RTP-0263-020 s možností zabudování do kovu, průměrem 26mm a teplotní odolností až 180°C
 • RTP-0502-022 který nelze zabudovat do kovu, s průměrem 50mm a vysokou teplotní odolností až do 250°C. Tento datový nosič odolává bez problémů trvalým i měnícím se vysokým teplotám. To bylo prokázáno například testy, kde musel tag vydržet 2000 střídajících se cyklů 25°C po dobu 30 minut a následně 250°C po dobu dalších 30 minut. Tento tag také odolá teplotě 250°C po dobu více než 2000 hodin.
   Oba datové nosiče mají krytí IP68/IP69K a je možné je číst, nebo na ně zapisovat okamžitě po opuštění zóny s vysokou teplotou. Není nutné jejich ochlazení.

Další výhody VF RFID systému:
 • Kompatibilní se všemi datovými nosiči splňujícími ISO 15693
 • Uživatelská paměť: 160 bajtů
 • 10 stran po 16 bajtech a ochrana strany heslem
 • Vysoká úroveň bezpečnosti díky šifrovaným heslům
Výhody řešení Contrinex:
 • Přímé připojení až 253 čtecích/zapisovacích modulů do sítě RS458
 • USB adaptér pro síť RS485 pro 10 čtecích/zapisovacích modulů
 • AFI (Application Family Identifier)

Vysokofrekvenční RFID datový nosič RTP-0283-020
(do 180°C) zabudovaný do kovu
Až 31 čtecích/zapisovacích modulů může být připojeno do rozhraní POWERLINK (červeně) v síti ContriNet o délce až 200m16.10.2013

Vysokofrekvenční RFID datové nosiče do vysoké teploty

   Ve vysoce automatizovaném průmyslu, jako je například automobilový, hrají důležitou roli identifikační systémy Track&Trace. Pro tyto systémy je často velkou výzvou prostředí s vysokou teplotou.

   RFID systémy se typicky používají v automatických výrobních procesech, kde se na stejné výrobní lince, pohybují různé verze produktů. V automobilovém průmyslu toto zahrnuje například lakování a slinování metalurgického prášku.

Dohledatelnost a záruka kvality

   Společnost CONTRINEX vyvinula specielně pro tyto aplikace ve vysoké teplotě vysokofrekvenční RFID systém. Ten zahrnuje zabudovatelné datové nosiče a v současnosti patří mezi nejvýkonnější technologie na trhu. Na rozdíl od nosičů pevného kódu, datový nosič RFID obsahuje celou historii individuálního produktu. To usnadňuje sledování a zajištění kvality, a to i ve velmi těžkých podmínkách. Datový nosič doprovází výrobek během výrobního procesu a ukládá jednotlivé údaje včetně požadavků zákazníka přímo na objekt. Údaje jsou aktualizovány v reálném čase, během provozu do paměti EEPROM nebo flash. Díky tomu je možné kterýkoliv výrobek jednoznačně identifikovat v jakékoliv fázi výroby. Navíc, protože přenos dat probíhá bezdrátově, je provoz možný i pokud jsou datové nosiče silně znečištěné.

Trvanlivé a odolné proti teplotním šokům

   Moderní výrobní procesy kladou vysoké nároky na použité materiály a systémy. Například v plně automatizovaných automobilových lakovnách jsou RFID datové nosiče vystaveny různým typům oplachování, lakování a vypalování včetně elektroforézy. Musí být odolné vůči různým čistícím prostředkům, napětí až 400V, teplotám až do 220°C a spolehlivě odolat jejím rychlým změnám. Proto vybrala společnost Contrinex materiál N7000-1polyamidový laminát a prepeg (pre-impregnované uhlíkové vlákno) pro vnitřní část, a pro obal materiál Vectra® LCP C115 s výztuží z 15% skelných vláken. Ve vnitřní části je čip velikosti několika milimetrů umístěný v keramickém pouzdře uzavřeném kovem a plněném dusíkem. Ten je připojen k tištěné cívce antény. Aby cívka odpovídala frekvenci 13,56MHz musí mít přesný počet závitů, čímž je definován průměr RFID datového nosiče.

Informace:
Společnost Contrinex nabízí dva různé ISO kompatibilní RFID datové nosiče pro aplikace ve vysokých teplotách.
 • RTP-0263-020 s možností zabudování do kovu, průměrem 26mm a s teplotní odolností do 180°C
 • RTP-0502-022 který nelze zabudovat do kovu, s průměrem 50mm a s teplotní odolností do 250°C. Tento datový nosič odolává jak měnící se, tak i trvale vysoké teplotě.
Oba typy mají krytí IP68/IP69K a je možné je číst, nebo na ně zapisovat okamžitě po opuštění zóny s vysokou teplotou. Není nutné čekat až tyto datové nosiče vychladnou.12.8.2013

Senzory pro větrnou energii

Tři specielně upravené indukční snímače od firmy CONTRINEX

   Pro použití ve větrných turbínách, vyvinula společnost Contrinex tři induktivní senzory na základě snímačů ze standardní řady CLASSICS (řada 600). Tyto snímače byly speciálně upraveny tak aby se dokázaly vyrovnat s vyššími provozními teplotami a s vyšším proudovým zatížením.

   Snímače DW-AD-603-M12-734 a -733 z řady EXTRA TEMPERATURE obsahují komponenty pro provozní teploty -25 až 100 °C (standardní provedení: -25 až +75 °C). Oba typy jsou v zabudovatelném provedení a připojují se pět až šest metrů dlouhým kabelem z PVC. Tři tato čidla, s pracovním dosahem dva milimetry, jsou umístěna v rotoru větrné turbíny, kde slouží k určení nulové polohy rotujících lopatek. Kromě toho, je každý ze čtyř motorů, které otáčejí větrné turbíny kolem své svislé osy také vybaven čtyřmi těmito senzory. Zde slouží k určení pozice reset.


   Další indukční snímač detekuje nulovou polohu rotoru. Za tímto účelem modifikovala firma Contrinex čidlo DW-AD-613-M30 ze základní řady BASIC. Toto čidlo se liší od standardního modelu svým maximálním proudem zátěže 400 mA (standardní verze: 200 mA). Snímač je pak připojen pět metrů dlouhým PVC kabelem. Pracovní dosah tohoto nezástavného snímače je 15 mm.

   Kromě jejich rozšířeného teplotního rozsahu, velmi kvalitní teplotní kompenzace a vysoké přesnosti, poskytují tyto snímače také vynikající poměr cena-výkon. Jsou odolné proti nárazu a vibracím, vlastnostmi, které je činí ideální pro použití ve vozidlech, hlubokotažných lisech a razících aplikacích.

Technologie řady CLASSICS (řada 600)

   V řadě CLASSICS, nabízí Contrinex válcové senzory ve velikostech od velikosti tří milimetrů v průměru až do M30, které jsou v souladu s platnými standardy. Všechny senzory jsou k dispozici jako spínací nebo rozpínací stejnosměrné verze s 3-vodičovou technologií a s připojením kabelem nebo konektorem. Ve velikostech M12, M18 a M30 jsou také k dispozici 2-vodičové AC/DC modely. 2-vodičové DC verze jsou k dispozici ve velikostech M8 až M30. Důležité ochranné funkce jsou instalovány z výroby, včetně ochrany proti zkratu, ochrany proti přetížení, ochrany proti přepólování, indukční ochrany, EMC, atd.

   Kromě válcových provedení, nabízí Contrinex také kvádrové senzory v rozměrech 5 x 5 x 25 mm a 8 x 8 x 35 mm. Řada CLASSICS pak nabízí i krychlové provedení (40 x 40 x 40 mm) s konektorem a 4-vodičovou PNP a NPN technologií. Stejně jako válcové snímače, i tyto snímače obsahují LED diodu pro indikaci výstupu a všechny ochranné funkce.10.6.2013

Celoplošné světelné závory SSTR-01

   Společnost Telco sensors představila novou celoplošnou optickou závoru s velmi jemným rozlišením a rychlou reakční dobou. Závora je dodávána v odolném pouzdře a je vhodná i do venkovních a prašných prostor.

   Funkční závoru si můžete spolu s dalšími snímači prohlédnout 18.-20.6.2013 na našem stánku na veletrhu Czech Raildays v Ostravě. (Hala A2, Stánek 16)

Výhody nové závory:
 • dosah 0 – 10m
 • rozteč paprsků 5mm
 • vhodné i do prašného prostředí
 • vysoká spínací frekvence
 • automatické nastavení citlivosti
 • funkce ignorování vybraných paprsků - Blanking
 • možnost výběru rovnoběžných, nebo křížících se paprsků zapojením přijímače
 • velmi odolné provedení
 • krytí IP 67
 • pracuje v teplotách -30° ... +60°C
 • odolnost proti záření 100 000 lux14.5.2013

Nejmenší induktivní snímač na světě

   Nový snímač MiniMini od firmy Contrinex je nejmenší induktivní snímač v současné době na trhu.

   Tento senzor měří na délku jen 12mm a má průměr pouhé 3mm. Veliké zmenšení umožnilo použití nejnovější technologie ASIC se smíšenými signály. Tato technika kombinuje zpracování analogového signálu s digitální výpočetní silou v jednom čipu. To je vhodné zvláště pro aplikace, kde jsou signály zaznamenávány v analogové formě, ale musí být digitalizovány. Další výhoda je že eliminováním analogových komponent se zvyšuje spolehlivost zařízení.

   Aplikace pro tento malý snímač se typicky nacházejí v robotice, farmaceutickém průmyslu, v automatickém zpracování a při výrobě elektronických součástek. Nejen v těchto oblastech je vyžadována stále vyšší hustota integrace a vyšší výkon snímačů na co nejmenším prostoru.

   Snímač MiniMini zaujme i vysokou spínací frekvencí 8kHz a výbornou teplotní stabilitou v rozmezí -25°C až +70°C. Spolu se standardní plastovou verzí, nabízí Contrinex také senzor s keramickou snímací plochou. Tento typ je odolný do tlaku až 200bar a má krytí IP68/IP69K. Snímač s plastovým ukončením má dosah 1mm, s keramickým 0,8mm.

9.4.2013

Nové technologie u standardních snímačů Contrinex

   Společnost Contrinex, která je již 40 let technologickým lídrem v oblasti vývoje a výroby snímačů, udělala další krok ke zlepšení spolehlivosti svých induktivních snímačů.

   Nyní jsou i snímače ze základní řady 600 založené na technologii ASIC (Application Specific Integrated Circuit).

   Použitím čipu ASIC se výrazně snižuje počet elektronických součástek. Díky tomu je riziko selhání součástek ve snímači nižší a tak se následně zvyšuje životnost celého snímače. Další výhodou je provádění konečné kalibrace senzoru až po výrobním procesu což ještě zlepšuje jeho vlastnosti.

   Všechny snímače, od průměru 3mm až do snímačů v pouzdře M30, mají navíc zabudovanou teplotní kompenzaci. Výsledkem je výborná teplotní stabilita v širokém rozsahu teplot.

   Pomocí výše uvedených opatření je dosaženo toho, že maximální odchylka dosahu dvou snímačů stejného typu je dokonce menší než dvě procenta. To zajišťuje výjimečnou přesnost spínání a zjednodušuje instalaci snímačů.

Výhody inovace:
 • Zvýšená spolehlivost snímače
 • Vysoká EMC odolnost
 • Přesná opakovatelnost snímacích vzdáleností
 • Vysoká odolnost proti nárazům
 • Výhodný poměr cena / výkon22.2.2013

Nové snímače Řady C44

   Na veletrhu SPS / IPC / Drives v Norimberku 2012 Švýcarský specialista na snímače, Contrinex, představil nový, flexibilní typ induktivního snímače s otočnou hlavou a krytím IP69K.

   Nový C44 je vhodný pro všechny aplikace, které vyžadují spolehlivé, flexibilní snímací řešení. Tento indukční snímač ve standardním průmyslovém provedení je velmi výkonný a nabízí vynikající poměr cena / výkon. Otočná hlava senzoru může být orientována do pěti různých směrů, což zajišťuje maximální flexibilitu při instalaci. Čtyři trvale viditelné LED diody indikují provozní stav a uchycení snímače bez použití nářadí minimalizuje čas potřebný k montáži.

   Snímač má krytí IP69K. Jeho rozšířený provozní teplotní rozsah od -25 ° C do +85 ° C zajišťuje spolehlivé spínání – i v náročných podmínkách nebo venkovních aplikacích. Verze se zvýšeným snímacím dosahem až do 40 mm umožňuje zvětšit vzdálenost od pohybujícího se snímaného objektu až k bodu, kde je mechanické poškození prakticky vyloučené. To výrazně prodlužuje životnost senzoru. Vzhledem ke svým vlastnostem je C44 ideální pro vysoce automatizované procesy v automobilovém průmyslu a pro dopravníkové systémy. Tento snímač zajišťuje spolehlivý provoz v rámci moderních komplexních technologií, kde je absolutní bezpečnost vyžadována i v náročných podmínkách.

Výhody nového snímače C44:
 • Vysoce flexibilní, spolehlivý a ekonomický
 • Otočná snímací hlava, nastavitelná do pěti směrů
 • Rychlá montáž bez použití nástrojů
 • Vhodné do náročného prostředí a teplot od -25°C do +85°C
 • Dlouhá životnost
 • Vysoká spínací frekvence, spolehlivé spínání, dlouhý dosah
 • Spínací i rozpínací výstup
 • 4 indikační LED diody